9831148925
9831148925 9831148925
  • 15-11-2019
  • Mathematics
contestada

Madison bought 8 yards of ribbon for $2.56 what is the cost per yard?

Respuesta :

24gaylorylj
24gaylorylj 24gaylorylj
  • 15-11-2019

Answer:

the answer is .32

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 15-11-2019

Answer:

.32 cents

Step-by-step explanation:

All you have to do is divide 2.56 by 8 :)

Answer Link

Otras preguntas

Which aspect of the government formed under the articles of confederation was best highlighted by shays rebellion
What is the difference between eukaryotic cells and prokaryotic cells
Can you please help me with these questions
Evaluate the expression (ab)2 for a = 4 and b = 3. 36 24 81 144
what is the slope intercept form for 2x+8y=32
What are the three branches of government? Briefly describe the responsibilities of each branch.
what are examples of federalism
Alicia borrow $15,000 to buy a car she borrowed the money at 8% for 6 years what is the interest she will pay for the loan
The air inside a bubble gum bubble is at atmospheric pressure. Imagine someone continuing to blow into that bubble. What happens when the bubble’s volume is dou
the three learned emotions are grief, shame, and _____. anger fear love happiness