joemamas50 joemamas50
  • 15-11-2019
  • Mathematics
contestada

Molly bought ten fancy pens for a total of $60. How much did each pen cost

Respuesta :

jasbyr2684
jasbyr2684 jasbyr2684
  • 15-11-2019

Answer:

Duh $6

Step-by-step explanation:

its simple math

Answer Link
asanicoleman123
asanicoleman123 asanicoleman123
  • 15-11-2019
I think $10 for the total of $60
Answer Link

Otras preguntas

Please please help me
describe tectonic plateau​
Can a tornado pick up a person and send it to another island?
Simplify: |3−8|−(12÷3+1)2
Which of the following events foreshadows that something will happen after they put Madeline in the casket, in a tomb at the house? The fact that Roderick and
Alana invests $5,000 in a mutual fund with a net asset value of $3.35 per share. If the loading rate is 3%, how much is the loading charge A. $800 B. $150 C. $
Choose the expression that is equivalent to the one shown. (82)5
Lyle is camping at a campground. Lyle's cabin is represented by the point (-27,23). The dining hall is located 21 meters east and 20 meters south of Lyle's cabi
How many gametes are produced during meiosis
(20 points) please give me motivation to study and study tips or test taking tips for finals. it would be greatly appreciated.