justinomega7 justinomega7
  • 14-11-2019
  • Mathematics
contestada

Mrs.hill buys jalapeno peppers for $0.88 a pound. How much would she pay for 2.2 pounds?

Respuesta :

alexleasea
alexleasea alexleasea
  • 14-11-2019
1.32 that would be the answer because you would have to times it
Answer Link
Аноним Аноним
  • 14-11-2019

Answer: $1.94

Step-by-step explanation:

0.88 * 2.2 = 1.936

1.936 is rounded up to 1.94

Answer Link

Otras preguntas

Write any proper noun for each common noun.1.woman ......2​
Identify the factors of x2 - 4x - 12. (x + 4)(x - 3) (X - 4)(x + 3) (x - 2)(x + 6) (x + 2)(x - 6)
A 10-cm-long thin glass rod uniformly charged to 6.00 nC and a 10-cm-long thin plastic rod uniformly charged to - 6.00 nC are placed side by side, 4.4 cm apart.
A buffer is prepared such that [H2PO4-] = 0.095M and [HPO42-] = 0.125M? What is the pH of this buffer solution? (pKa = 7.21 for H2PO4-)
2 4/5-( -2 1/4) Can someone please help me solve this and explain.. I’m so confused
Bob and Carol want to hire Able Refinishing to sand and refinish the dining room floor to match the floor in the living room. Able charges $2.41 per square foot
twice x,plus 8,is the same as -10
London answered 20 questions correctly on her multiple choice history final that had a total of 80 problems. What percentage of questions did London answer corr
From the table below, choose two of the four words listed, each of which is shown in bold as it is used in a line from a poem by Thomas Gray or William Wordswor
Classify What type of number is 1.00 repeating