giraldintyler giraldintyler
  • 14-11-2019
  • Mathematics
contestada

Suppose you got 8 mangoes and 3 apples for $18 and 3 mangoes and 5 apples for $14.50. How much does each mango and each apple cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-11-2019

The mango costs $1.5 and the apple costs $2.

Answer Link

Otras preguntas

Answer number 4 please thank you
Two trains, Wand X are located 150 miles away from each other. Train W leaves Abbington bound for Belville, and train X leaves Belville bound for Abbington. If
What is D in this anatomy of a crawfish?
Which part of the plot structure does the following section of Stephen Crane's "A Great Mistake" fall under? "Sudden panic smote the babe. His hand dropped, and
what fraction of an original element will remain after six half-lives?
Which point of the business cycle represents a peak? B C D E
How do you do these geometry?
Answer number 4 please thank you
How do you do these geometry?
the ratio of length and breadth of a rectangle is 9:7 if its length is it is 18 metere find breadth of the rectangle perimeter of the rectangle area of the rect