aghghh5112 aghghh5112
  • 13-11-2019
  • Mathematics
contestada

All-purpose flour costs $0.53/lb.

How much would 4.5 lb of flour cost?

A) $1.09

B) $1.50

C) $2.38

D) $2.39

Respuesta :

ilovezaynlolozgsj1
ilovezaynlolozgsj1 ilovezaynlolozgsj1
  • 13-11-2019
C) $2.39

.53 x 4.5 = 2.385
Answer Link

Otras preguntas

My math homwork is asking me for the word form and the expanded form for 3.4 and 2.51,and i don't understand this. we just started it today and she my teacher g
What caused the colonist to rebel against the british ?What events led the colonists to declare their independence from Britain ? What factors helped the patrio
Microscopic thin-walled tubes carrying blood are called_____
Write the following phrase using symbols 5 times the sum of u and w
The perimeter of a rectangle is 40x - 10. if the length of the rectangle is 12x - 6, what is the width of the rectangle?
Which of the following statements best describes why the Code of Hammurabi is an important historical document?
If the federal government wants to encourage businesses and consumers to spend more money, it would MOST LIKELY
-7 over -10 simplified
In which modern day country is jerico located
Please help F(x)=x^2 +1, g(x)=5x how to solve