contestada

(b) Elsa bought 15 pounds of flour for $9.
How many pounds of flour did she get per dollar?
I pounds per dollar

Respuesta :

Answer:

Approximately 0.6 pounds

Step-by-step explanation:

$9 divided by 15 pounds