isxa
isxa isxa
  • 13-11-2019
  • Mathematics
contestada

a package of 4 pairs of insulated gloves costs $35.56. what is the unit price of the pairs of gloves?

Respuesta :

RipNdipWave
RipNdipWave RipNdipWave
  • 13-11-2019
The answer will be $8.89
Answer Link

Otras preguntas

Wher
Which equation is equivalent to (1/3)x=27x+2?
Based on the evidence provided, readers can conclude that Rina is unconcerned. studious. ambitious. disorganized
I need to solve×:5×10=2
What is the literary definition of a major character?
Which statement from the passage is an interpretation of historical facts? a. The fleet was no match for the huge British navy. b. The Patriots attacked and sun
What is the simplified form of this expression, written in scientific notation? (1.5×10^7)⋅30,000⋅(6.7×10^5)
What is the magisterium and why is it needed?
How many countries are there in Asia?
Is jonathan mark going to contact me?