thegirlyoulovesm thegirlyoulovesm
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

He bought cupcakes for $2.50 each. He will sell them for $7.99 each. What will be his profit on each set of cupcakes?

Respuesta :

Bestflashcardbuilder
Bestflashcardbuilder Bestflashcardbuilder
  • 03-11-2019

Answer:::::::::

$5.49

Answer Link
loveaiden4ever
loveaiden4ever loveaiden4ever
  • 03-11-2019

Answer:$5.49

Step-by-step explanation:7.99 - 2.50 = 5.49

Answer Link

Otras preguntas

Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
What are the advantages and disadvantages of globalization
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
What are the advantages and disadvantages of globalization
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization