8932992 8932992
  • 12-10-2019
  • Mathematics
contestada

Can i have some help?

Can i have some help class=

Respuesta :

justintylerla
justintylerla justintylerla
  • 12-10-2019

Answer:

Produce per pound costs less than meat per pound because the (need options) of the graph for meat is (steeper?) than that of the graph for produce.

The steepness of the graph the unit rate in pounds.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

During a catered lunch, an average of 4 cups of tea are poured per minute. The lunch will last 2 hours. How many gallons of tea should the caterer bring if ther
Which of the following represents x = 1/3y written in general form?1/3x - y = 03x - y = 0x - 1/3y = 0
Write a polynomial function of minimum degree with real coefficients whose zeros include those listed. Write the polynomial in standard form. 2, -4, 1+3i I real
If the root hydro- means "water," which word means "an electrical instrument used to monitor underwater sounds"?
In a response of two to three sentences, explain how the action described in the following lines helps show Grendel as a monster. (20 points) "'Neath the cloud
Two consecutive even integers have a sum of 38
Differentiation continues to divide to produce more and more cells without limits. True False
An apartment building is planning on replacing refrigerators in 56 of its units. If therefrigerators cost 803 each, estimate the total cost by rounding both num
How do you find the lowest common denominator for 8/15 + 2/12?
Which of the following is a stimulant drug? A. Cocaine B. Morphine C. Codeine