tontboldnkxjzjjz tontboldnkxjzjjz
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Someone help need fast reply

Someone help need fast reply class=

Respuesta :

taater
taater taater
  • 02-10-2019

Answer:

I think your incorrect because 9÷60=0.15 so it costs $0.15 per minute

Hope this helps you out :)

Answer Link
Rohan11
Rohan11 Rohan11
  • 02-10-2019

Answer:

per minute is $9 divided by 60 minutes.

Answer Link

Otras preguntas

Why it is important for food handlers to know how to handle food safely?
I need help with #5 please and thank you !
Define angle. A) Two rays that intersect. B) Two lines that intersect. C) Two segments that intersect. D) Two rays that have a common endpoint.
What phrase suggests that Shakespeare believes his plays should be presented realistically?
Deanna has 80 books in her collection. If 60% of the books are fiction, how many of the books are nonfiction?
let f(7) = 0, f'(7)= 14, g(7) = 1 and g'(7) = 1/7, find h'(7) if h(x) = f(x)/g(x)
In a line of students Jenna is number 8 the teacher says that a rule for a number pattern is add 4 the first student in the line says the first term seven what
Evaluate 7x – y if x = 9 and y = 3
Find x when y=32, given that x varies inversely as y, and x = 132 when y = 4
Le bébé _____ né hier a est s'est va