citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

What happened during their reign? King Henry II 5points King John 5points King Edward I 5points
which of the following describe potential energy??​ A. Energy of Motion B. Energy of Change C. Energy of Mass D. Stored Energy​
write "development' in a easy, simple sentence
Solve the following sub 1) find the value of p,ifp +5=3
What was the MOST likely cause of the rebellion led by Boudica, Queen of the Iceni?
Hey guys I have a question why am I crying for one of my favorite teachers leaving for a little bit it is 5 months he is one of my favorite teachers and Bastia
Please Help me i can't figure it out!!!!!!!
14. Which list of French leaders is in the correct chronological order?
What is the best way to write sentence 13? A. I came back down, then my dad had checkers spread out on the table. B. I came back down, my dad had checkers sprea
Why was the railroads a problem for the farmers?