Nikki1919 Nikki1919
  • 13-09-2019
  • Mathematics
contestada

Jessica bought a soft drink for 2 dollars and 6 candy bars she spent a total of 14 dollars how much did each candy bar cost?

Respuesta :

gianna1010010
gianna1010010 gianna1010010
  • 13-09-2019

Answer:2 per candy bar

Step-by-step explanation:

14-2=12 12/6=2

Answer Link

Otras preguntas

The equation of the line in this graph is y =__x + __.
I need a summary of Ali Hazelwood's love hypothesis with major plot points skipping over anything that a teacher wouldn't approve of in a book. If anyone can he
Which of the following lists include only biotic parts of an ecosystem? A. Rain, Grass, Seeds, Mice B. Sand, Air, Water, Sunlight C.Log, Dead Grass, Fungi, Bird
A machine in a factory builds 15 toys in 135. min how many toys dose the machine build in 216 min?
The scientific community did not accept psychology as new science for what reason? A. They thought it was too objective. B. They needed to patent the informati
QUOTES: "If You Have The Courage To Begin, You Have The Courage To Succeed" "You Were Given This Life Because You Are Strong Enough To Live It" "They Are Not Yo
What do they stand for?
Why does Percy feel guilty about Grover getting in trouble?
29 Times 7.3? Please helpppp
I NEED HELP WITHT THESE QUESTIONS ASAP PLSS LIKE NOW IS MY DUE DATE