chris15mat chris15mat
  • 04-09-2019
  • Business
contestada

how much longer than a worker in country 1 must a worker in country 3 work to earn enough to buy food for a family of four for a total of four weeks?than a worker in country 2

Respuesta :

freddy76
freddy76 freddy76
  • 04-09-2019
Explain this question more too please
Answer Link

Otras preguntas

Shay wants to buy a bag of honeycrisp apples. One bag has a cost of $6.00. If There are 12 apples in each bag, what is the unit price per apple. Show your work.
What are Learning Styles? Explain why Learning Styles are important.
A side of a square garden is represented by the expression 2s + 5. Which expression represents the area of the garden?
What is the equation of the line that passes through the point (5, -6) and has a slope of -3/5?
1. Which of the following best describes a central idea of the text? O A Our decisions are informed by a complex set of circumstances, values, and social morals
halp again u-u apparently my thing was too short so um yeah anyways-
Please help me!!!!!!!!!!
What is the meaning of macule in the medical term?.
Which type of climate will cause the slowest weathering and soil formation?.
The way that the my lai massacre ended during the vietnam war is an example of what?.