RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

Answer the following questions in complete sentences: 1. How do Hindus decide which gods to honor? 2. How do Hindus honor the gods? 3. What is the purpose of th
Why are Ami's muscles withering away?
Somebody saw something. Vrai ou faux ?
solve for x, 3(x – 4) ≥ 5x + 2
What is “the career progression available in each segment of the hospitality industry”?
Please give me a direct answer. 06.08 Prove Your Point Using the ideas you previously wrote in your Argument Organizer, your introduction, and body paragraphs,
Olsen is applying for a position as a graphic design artist. He wants to know how best to display some of his work for a client who sells fine-grained antique w
Escoje todays las comidas que son tipicas de la gastronomia Argentina
A certain triangle has side lengths of 125 feet, 142 feet, and 250 feet. Which of the corresponding side lengths below represent a triangle similar to this one?
On the first day of the Vietnamese New Year in 1968, communist forces launched a concerted attack that came to be known as the ______, temporarily capturing a f