keveshawatkins
keveshawatkins keveshawatkins
  • 15-08-2019
  • Mathematics
contestada

A ) 4.05 per pound
B) $5.40 per pound
C) $2.70 per pound
D) $1.35 per pound

A 405 per pound B 540 per pound C 270 per pound D 135 per pound class=

Respuesta :

hoangpm04
hoangpm04 hoangpm04
  • 15-08-2019

Answer:

D is the correct answer

Step-by-step explanation:

As you see, the product of peaches 1 and 2 have the different in cost is $1.35 and $2.70. As well as the following product of peaches also have the same increase in money.

So 2.70 - 1.35 = 1.35 so the common increase would be $1.35

Hope this help you :3

Answer Link

Otras preguntas

Harper has $15.00 to spend at her grocery store. She is going to buy bags of fruit that cost $4.75 each and one box of crackers that costs $3.50. Write and solv
What processes occur durring light dependent reactions in photosynthesis?
if the time is 4:25 am what is the time that is 9 hours and 40 minutes before the time is shown
11. What was the goal of the campaign known as Freedom Summer? A. To fight segregation in schools B. To push for greater First Amendment freedoms C. To push f
Microorganism a play an important role in creating nutrient-rich soil true or false
Paul owes Paula 35 cents and has a pocket full of 55-cent coins, 10-cent coins, and 25-cent coins that he can use to pay her. What is the difference between the
Why can't penguins fly?
Tone can be best described as...?
Please can someone help me like right now .thank you so much !
what is the significance of Odysseus telling the Cyclops his name is nobody