alpha41
alpha41 alpha41
  • 15-08-2019
  • Mathematics
contestada

Joshua spen $22.68 on apples. If apples cost $1.89 a pound, now much a
he spend per pound?

Respuesta :

moniya23
moniya23 moniya23
  • 15-08-2019
He spent 12 dollars on each oou day
Answer Link

Otras preguntas

Beth has $300 in her bank account. She buys x shirts for $20 each. What is an inequality Beth can use to find how many shirts she can buy and still have more th
Darby is reading a book for school. She read 4 10 of the book last week and 2 10 of the book this week. How much of the book does Darby have left to read?
Consider the recursive formula an = (2 + an-1) / 2 . The first term of the sequence is 10, what is the third term? A) 1 B) 4 C) 6 D) 8
What is an ionic bond? A. the attraction positive ions have for free electrons B. the force that holds the valence electrons to the atom C. the attraction a
The city charter is different from the constitution. True False
reciprocal parent function, F(x) = , right 4 units
On May 7, 1915, a German submarine torpedoed and sank Question 2 options: The Maine The Titanic The Lusitania The Queen Mary
In his farewell address, George Washington cautioned America against: a.enacting an excise tax on whiskey b.purchasing land from the French c.establi
The equation below shows a general equation for a reaction, and the amounts of the substance are written underneath. AB + CD → AC + BD (15 g) (?) (?)
what is the answer to a rectangle with a lenght of 15cm and a width of 10 cm