jaylahharris84
jaylahharris84 jaylahharris84
  • 14-08-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate ????

What is the unit rate class=

Respuesta :

abdraft
abdraft abdraft
  • 14-08-2019
It cost 3 dollars for 1 rose
Answer Link
andiooper
andiooper andiooper
  • 14-08-2019
Of course it would be 3 dollars for 1 rose.

Hope this Helped!
Answer Link

Otras preguntas

Sarah meeham blends coffee for​ tasti-delight. She needs to prepare 160160 pounds of blended coffee beans selling for ​$4.834.83 per pound. She plans to do this
A cessna 150 airplane has a takeoff speed of 28 m/s. determine the minimum length of the runway which would be required for the plane to take off if it averages
a student measures the speed of yellow light in water to be 2.00x10^8
A lady bug walks 10 cm forward then 5 cm backwards in 20 seconds. what is the average speed of the ladybug ?
is 50°E or 30° W farther from the prime meridian?
The scale on a map is 1 : 500000 Two towns are 7cm apart on the map
A main purpose of the president’s State of the Union address is to identify major policy issues. explain Supreme Court decisions. challenge congressional polici
In Programming "int size = 5;" or "char text ="abc;" are known as?
Strategies that help relieve tension work by altering
how to do i do this poece of worksheet?