Jessicatef Jessicatef
  • 11-08-2019
  • Mathematics
contestada

If you can buy one pineapple for $4, then
how many can you buy with $12?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 11-08-2019

Answer:

you can buy 3 pineapples

Step-by-step explanation:

$4(3)= $12 total

Answer Link

Otras preguntas

how were nobles supposed to live their lives
which of the following accurately pairs the cell part with its function? A. Smooth ER-assemble proteins B. Nucleus a produces energy C Cytoskeleton-moves cells
Oil flows upward in the wick of a lantern because of the liquid property called A. density. B. meniscusity. C. viscosity. D. capillarity.
Which factor is a strong internal influence on one’s feelings and behavior regarding drugs? (Points : 1) one’s feelings about oneself environmental and family s
What is the star cycle?
Reincarnation into a higher or lower caste of life-form depends on the?
At height h above the surface of Earth, the gravitational acceleration is What is h? Note: The radius of Earth is 6380 km.
You back packed for a distance of 15.75 miles today. You back packed at an average speed of 1.26 miles per hour, how long did you spend backpacking
The Selective Service Act was a means of a. getting money to support the war effort. b. getting women to take over jobs formerly done by men. c. drafting young
What material do they use to conserve heat in a EVA suit on the ISS?