Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

you go shopping for a 10 lb. Family pack of ground beef for 23.47.There is a manger's special coupon for 3.25 off your purchase.How much did u pay per pound?

Respuesta :

swagginrebelchainzz
swagginrebelchainzz swagginrebelchainzz
  • 04-05-2016
2.022 i believe! cause you subtract 3.25, then divide it by 10lb!
Answer Link

Otras preguntas

essay plz about water waste ????
Jacki plans to pay for the down payment of a new car with her credit card. The annual interest rate for her credit card is 17%. The following expression represe
On a map, 1 in. represents 12 mi. Two cities are 6 1/2in. apart on the map. How far apart are the actual cities? A.78 miles B.72 1/2 miles C.72 miles D.18 1/2
Identify at least three similarities in the two types of feedback mechanisms answer
What happens to rocks fragments and other materials carried by water
What was the hikers average speed
What are the two most important aspects of a government?
In the diagram a || b. Use the diagram to answer the question. (Diagram not to scale.) Name the alternate interior angle to 7. A. 1 B. 2 C. 6 D. 4
Assume that r varies directly with s. If r = 21 when s = 6, find r when s = 12.
Mammals have well-developed brains that are more specialized than any other class of animals. True False