tatumm34 tatumm34
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

14 ounces of olive oil for $3.59

Respuesta :

helpmepassplease
helpmepassplease helpmepassplease
  • 02-05-2016
25. 6 cents for each ounce
Answer Link

Otras preguntas

Are flamingos an invasive species anywhere on Earth?
Where in a plant cell is a water molecule broken down to release oxygen gas, electrons, and hydrogen ions? A. In the inner matrix of the mitochondrion B. In the
The Rogers family drove a total of 482 miles, starting on Friday and ending on Sunday. They drove 138 miles on Friday and 225 miles on Saturday. How many miles
Consider the following equation: 4NH₄ + 5O₂ → 4 NO + 6H₂O How many moles of water are produced when 2 moles of NH4 react with excess Oxygen gas?
1. Analysis reveals that _______ is among those countries with the lowest per capita GDP.A. MexicoB. ArgentinaC. RomaniaD. India 2. Juan Perón was to Argentina
evaluate the function f(x)=7x+3 at the given values of the independent variable and simplifya. f(5) b. f(x+8) c. f(-x)HELP
How do I justify if these functions are inverses of each other ... F(x)=x^3 +4 & g(x)=3(radical sign) -4
Describe how activity within the earth results in earthquakes
tempestad en la cordillera resumen
14/20 minus 3/5 equals