Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-05-2016
1000/350 = $2.85
here I just divided the amount of candy bars she bought by the total cost.


Answer Link

Otras preguntas

What is the answer to this please help
Round 24.316 to the nearest tenth
What is the base metric unit for measuring volume?
what is the person that invented light
Through any three points not on a line there is exactly one?
Passing through the tunnel into the open air can be symbolically compared to _____.
3² - 4 . (-1) . (-4) = ?
Please help with number 7
What does the mayflower compact explicitly say? What does it suggest through its careful diction, or word choice, and use of imagery
Approximately how many centimeters are in 54 ft? Note: 2.54 cm≈1 in. a.11.34 cm b.255.12 cm c.1296 cm d.1645.92 cm