alex9113
alex9113 alex9113
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

Help meeeeeeeeeeeeeee please

Help meeeeeeeeeeeeeee please class=

Respuesta :

shelly65654
shelly65654 shelly65654
  • 03-05-2019

It would cost approximately $17.94, all you have to do is multiply the cost of one dozen by six. You’re purchasing six dozen flowers.

Answer Link

Otras preguntas

Simplify the expression below.
Robin, the owner of a pizzeria, follows a standard sequence of steps to make pizzas. Once an order is received, her team members prepare the base, add the sauce
11) The Cost of maintaing aschool is partyConstant and partly varies as the number ofPupils with 50 pupils the cost is $15705 with 40 pupils, it is $13305find t
The Converting Department of Tender Soft Tissue Company uses the average cost method and had 2,900 units in work in process that were 70% complete at the beginn
..................................
Calculate the mass of sodium nitrate( NaNO3), in grams, required to produce 128 g of oxygen, using the following equation: 2NaNO3 --> 2NaNO2 O2
Which of the following statements is true? Somatic cells are diploid, meaning that they have two copies of the human genome. Somatic cells are haploid,
complete the solution of the equation. find the value of y when x equals 7. 2x + y=24
Combine the following sentences using appropriate conjunctions to have just one complex sentence. a) I made a big mistake. b) I waited for my dad to reprimand m
someone help please !