Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone help me..............

Can someone help me class=

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 04-05-2019

Answer:

The fourth answer is the correct one.

Step-by-step explanation:

It cost $12 to download 3 videos, which works out to $4 per video.

Thus, k = $4/video.

The fourth answer is the correct one.

The proportional relationship is y = ($4/video)x, where x is the number of videos downloaded and $4 is the unit cost per video.

Answer Link

Otras preguntas

How do you know a graph represents a function?
Interesting facts in Scientific Notation
Alg 1 Given the data set for the length of time a person has been jogging and the person's speed, hypothesize a relationship between the variables. a. I would
What is 2.05 rounded to the nearest tenth?
What key has f# , c# and g# :)
Use log b 2=0.693 and /or log b 7 = 1.946 to find log b 14
Do you think that federal money should be used to finance presidential campaigns? Why or why not? Please answer! Thanks!!!
A 110 point exam is made up of 50 questions. some questions are worth 2 points others are worth 4 points how many of each type of question are on the test? Its
What was one difference between the religions of the ancient Egyptians and the Aztecs? The Aztecs had women worshippers, but the Egyptians did not. The Aztecs p
Who started WW II? Please let me know just simple person!