spencebrod1
spencebrod1
05-04-2019
Mathematics
contestada
If 12 pens cost 3.48 how much do 20 cost
Respuesta :
kosala1478
kosala1478
25-07-2019
Step-by-step explanation:
12/3.48= cost of 1 book
cost of 20 books = 12/3.48×20 =68.95
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 96+ )
Otras preguntas
The process by which a law or policy is put into operation by the bureaucracy is known as
Please help. It'd be much appreciated :)
I need an inequality
Ekman and friesen (1975) analyzed hundreds of films and photographs of people experiencing various emotions. on the basis of their analysis, they concluded that
2. Below are the numbers of fish each person on a fishing trip caught. Which measure or measures of central tendency best reflect the data? Explain your reasoni
A rectangle's length is 6 units greater than its width. write an equation expressing the rectangle's area, a, as a function of w usatestprep
how do you solve this?
Which number is not rational? A)7.0 B)1/7 C)Square Root Of 7 _ D)7.1
How do you express this in scientific notation?
What were Julius Caesars hobbies as a kid?