nika7760 nika7760
  • 14-03-2019
  • Mathematics
contestada

One bulb of elephant garlic cost $2. How many bulbs of elephant garlic can you buy for $4?

Respuesta :

cblue8282 cblue8282
  • 14-03-2019

Answer:

Two.

Step-by-step explanation:

4 goes into 2 twice.

($4/$2 = 2 r 0)

Answer Link
xXxGolferGirlxXx
xXxGolferGirlxXx xXxGolferGirlxXx
  • 20-03-2019

Hey there!

You can buy 2 bulbs of garlic with $4.

2 x 2 = 4

Hope this helps you!

God bless ❤️

xXxGolferGirlxXx

Answer Link

Otras preguntas

the blank is the sun's apparent annual path through the
A potassium bromide solution is 7.55% potassium bromide by mass and its density is 1.03 g/ml. part a what mass of potassium bromide is contained in 35.8 ml of t
The diplomatic tension between the united states and the soviet union was known as _______.
HHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Acetone (fingernail-polish remover) has a density of 0.7857 g/cm3.what is the volume of what is the volume in milliliters of 7.64 g of acetone?
why were the aristocracy in greek city-states so wealthy?
The graph gives data on the percentage of students who worked less than 15 hours a week from 2000 to 2009. What type of correlation coefficient will you obtain
Question 3.3. choose the sentence that correctly matches verb tenses. the flowers in the garden bloomed in march because the spring comes earlier these days. t
Why do people gamble and keep gambling despite heavy losses?
please help me with this