subject15 subject15
  • 14-03-2019
  • Mathematics
contestada

which is the better buy on cheese 12 slices for $1.80. 24 slices for $3.36​

Respuesta :

xearmeiloreisla xearmeiloreisla
  • 14-03-2019

Answer: it is better to buy the 24 slices

Step-by-step explanation: divide the price by the slices to get the price per slice. the 24 slices are 0.14 cents per slice

Answer Link
anonymous6969 anonymous6969
  • 14-03-2019

It is best to buy 24 slices .

Answer Link

Otras preguntas

What it the length of the leg
I need help with Spanish...
take it before its gone​
Friend me please, id prefer it if you had discord too :P
PLEASE SUPER HELPPPPP
HELP ME PLEASE THIS IS DUE TODAY!!
help me please:(******​
In today's society, from what sources and principles should we derive the rules that govern moral behavior?
40 55 23 26 HELP ASAP PLS
How do MOST historians characterize the motives of Europe in its colonization of Africa?