sanchitcoolcham3830 sanchitcoolcham3830
  • 14-02-2019
  • Mathematics
contestada

At a carnival, two pretzels and two boxes of popcorn cost $3.50. Two pretzels and four boxes of popcorn cost $6. Find the cost of a single pretzel and cost of a single box of popcorn.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 14-02-2019
the answer to the question
Ver imagen meredith48034
Answer Link

Otras preguntas

50 points! If you can solve it, then you have more than just a brain! (4 answer question)! There are 10 total people in the regular classroom. Each student has
X+Y=100. X is a square number.Y is a prime number. Work out the values of X and Y
Bill can wash 95 cars in 5 days. How many can he wash in 11 days?
and evaluate x(- y + z) for x=-1 y=-2 and z=5
Triangle QRS has been translated to create triangle Q'R'S'. RS = R'S' = 2 units, angles S and S' are both 28 degrees, and angles R and R' are both 32 degrees.
Anti-Federalists vs Federalists, 1780s Local Context Broad Context Other Context This is from the AMSCO guide for AP US History.
What are the basic building blocks of DNA and RNA? A. nucleotides B. phosphorous C. proteins D. sugar
Nick handed in 2 paper to his professor, each paper is worth 5.5%. How much will both paper increase his grade?
Which age group shows the greatest difference between males and females in Russia 1989?
Determine whether each equation is a linear equation. Write yes or no. If yes, write the equation in standard form. y-4x=9