Seudónimo Seudónimo
  • 14-02-2019
  • Mathematics
contestada

Help me please thank yiu

Help me please thank yiu class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-02-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

I think it is C

Answer Link
editsa
editsa editsa
  • 14-02-2019

Answer:

$32.48

Step-by-step explanation:

We have to first figure out how much it costs for one gallon.

Divide 24.36 by 12,. This equals to 2.03 per gallon.

Multiply 2.03 by 16 since that is what we are trying to find the price of 16 gallons.

2.03 times 16 equals $32.48

Answer Link

Otras preguntas

simplify: log1/3 27 =
Which of the following describe 5? Select all that apply.
Passage of the lend-lease act in 1941 signaled A,b,c or d
Solve 2 + 3ex + 2 = 7 for x. C
A property unique to a conducting substance that destermines its resistance is called
the axis of symmetry for the graph of the function f(x)=3x^2+bx+4 is x= 3/2. what is the value of b
Answer all of these please.
How does the weather reflect Mr. and Mrs. salmons emotions? (The Lovely Bones)
How many years did Romulus rule Rome
20 PTS QUICK QUICK PLZZ! 1 MINUTE ONLY WITH SOLUTION! AND YOU WILL BE THE BRAINLIEST! What is the area of the triangle? 24 cm 2 96 cm 2 cannot be determined 48