AceGravity
AceGravity AceGravity
  • 13-02-2019
  • Biology
contestada

Imagine your barn owl produces 2 owl pellets per day, how much does the owl consume per day?

Respuesta :

zKeli
zKeli zKeli
  • 13-02-2019

You do not have enough information to get the consumption. It only tells us the owl pellets. If it's just that information, I can say it consumed 2 "owl food" per day.

Answer Link

Otras preguntas

DONT delete my question or else!!! AM i a awful person??
Any gîrls here free to talk
SECOND TIME ASKING HELP!!! 6. Jackie has n nickels and q quarters in her pocket. The total value of the coins is at least $24.75. Write an inequality that repre
In 1860 the small towns became a city. true or false
Which of the following statements best describes the formation of volcanoes?
what do you do when you feel burned out? Any self care that you do try to create?​
Study the equations: f(x)=11x-5 g(x)=-2x-4 What is h(x) = f(x) g(x)
My boss is pregnant is it ok to knit him and his husband a baby sweater?
All are positive ways to deal with chronic stress EXCEPT: A. Meditation or listening to music B. Ignoring the problem C. Exercise D. Talking with a trusted adul
spade realty sold lots for $23240 per hectare . what is total sales values if the lots in hectare were 2,3,4 ?