fifi10
fifi10
15-04-2016
Mathematics
contestada
$3 dollars more than 4 times the cost of a pretzel
Respuesta :
lexieprescott12
lexieprescott12
15-04-2016
4 times 3
well if you have the cost of a pretzel then multiply that by 4 then add 3
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 97+ )
Otras preguntas
Why does convection occur only in fluids?
One human disease is caused by a change in one codon in a gene from GAA to GUA. This disease is the result of..?
what is the active component of dynamite
A 0.160 kg ball attached to a light cord is swung in a vertical circle of radius 70.0 cm. At the top of the swing, the speed of the ball is 3.26 m/s. The cent
Earth is the third planet from the sun. Which two planets are closer to the sun than Earth is?
What is 90 divided by 30
What two measurements are needed to determine density?
A car moving at 4.5 m/s accelerates at 2.5 m/s2 (The two is squared) After 7s, it will be moving how fast?
Last week, Kimi's Fruit Stand sold 3 7/10 boxes of nectarines. Down the road, Tyler's Fruit Stand sold 2 times as many boxes of nectarines as Kimi's did. How ma
How do you make .208 a fraction?