riveneal riveneal
  • 11-02-2019
  • Mathematics
contestada

Jacob buys for muffins for $5 what is the cost of 7 muffins​

Respuesta :

tatyanapratt200 tatyanapratt200
  • 11-02-2019

Answer:

35$

Step-by-step explanation:

If one muffin is 5 dollars and you buy 7 then just multiple them and get 5x7=35

Answer Link
briana0452
briana0452 briana0452
  • 11-02-2019

$5.0]0×7 muffins=$35.00.

Answer Link

Otras preguntas

¿Qué relación tienen las novelas de caballería pertenecientes a la edad media con la novela Don Quijote De La Mancha, perteneciente al renacimiento?
Which of the following are major rivers in Southeast Asia? A. the Volga, Dnieper, and Vistula B. the Nile, Zambezi, and Niger C. the Danube, Rhine, and Seine D.
Traits that are shared through remote ancestry and are no loner useful for determining evolutionary relationships are called:_______.a. primitive homologies.b.
A football team gains 4 yards on their first play. They lose 15 yards on the next play. Enter two integers that represent the two plays.
HELP!!! Select two -ar verbs and tell their conjugations for yo, tú, and usted.
people said they would not go to see the band again. What percent of the people who went to the concert said they would not go to see the band again?
Anybody know how to do algebra?
3 V = 63 cm Can someone please help with this?
What is the slope of the line?
The top of the saturated zone is known as A. the aquifer B. the water table C. the unsaturated zone D. spring rock​