jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

The scientific theory that describes the beginning of the universe is called the a. Expanding universe theory b. Contracting universe theory c. big bang theor
Many Middle Eastern countries depend on oil as their main source of income. This is a problem because __________.
What sacred writings describe the early history of the Hebrews?
Confronting the couple firmly the salesperson planned to accuse them of shoplifting. Question options: a. Confronting the couple firmly the salesperson planned
5.78, 5.7001, 5.701, 5.71, 5.7 from least to greatest
A difference that arose between hunter gatherers and civilizations as a result of Neolithic revoultion
Rename the number. 18 thousands=
what is 1.64 in simplest form then put it into a mixed number
A relationship in which one organism is helped and another organism is neither helped nor harmed is called
A can of fruit contains 3 1/2 cups of fruit. The suggested serving size is 1/2 cup. How many servings are in the can of fruit?