Zans Zans
  • 13-04-2016
  • Mathematics
contestada

patricia paid $584 for 8 nights at a hotel. Find the unit rate

Respuesta :

ale0818
ale0818 ale0818
  • 13-04-2016
67..888889999 lol lololollo
Answer Link
DeannaJ
DeannaJ DeannaJ
  • 13-04-2016
584/8=73
Therefore it costs $73 a night to stay
Answer Link

Otras preguntas

8mn — m = 5 solve for m
Jim and Jackie are married with three children
x = 4y - 2 x - 3y = 6 If you were going to solve this equation by substitution, what would your first step look like? A) x - 4y - 2 = 6 B) 4y - 2 - 3y = 6
What country claimed the lands west of the colonies in the 1900
Which of the following would become a positive ion before bonding? sulfur helium carbon calcium
what is the nereast tenth
La petite fille a bien........... le repas(mangè,mangeè,manger)
Each leg of a 45°-45°-90° triangle measures14 cm. What is the length of the hypotenuse?7 cm cm14 cm cm
Which of those would be a coordinate of the image of triangle ABC after it is reflected across the line y=x?
Malaysia’s to geographical regions are separated by what body of water