donald1255 donald1255
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

jack brought 12 pet monkeys. if each monkey cost $45.99, how much money did he spend in all?

Respuesta :

nicoleh2015 nicoleh2015
  • 01-02-2019

Answer:

551.88 dollars


you have to multiply it by 12

Step-by-step explanation:


Answer Link
joshawabradley1
joshawabradley1 joshawabradley1
  • 01-02-2019

Answer:$551.88

Lol that's alot of Monkeys

Step-by-step explanation: $45.99 x 12 =$551.88

I just multiplied $45.99 and 12 together and my product (answer) was $551.88

Answer Link

Otras preguntas

What is the measure of one interior angle in a regular hexagon? 135° 120° 360° 720°
Why did the war time alliance between the soviet union and the westbcrumble after world war 2?
tell how to get the variable to be on one side of the equation by itself. 6n=72. 6=1.2a. 21/2x = 15 please explain
What form does the radiation that is used to treat cancer take?
what is the other main factor used to determine climate
Which best describes the construction of a triangle if given the segment lengths of 10 cm, 5 cm, and 4 cm?
Admission to the country fair is $4.50 tickets for the rides are $0.50 each
Madison drew angle DEF In her triangle, angle d is represented as x degrees. The measure of Angle E is half the measure of angle  D. The measure of angle F is 2
The artistic recycling of existing images is an aspect of:
plz help me with a and b who can answer in who minute will be marked as the brilliantest