bbea bbea
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

which expression can be used to find the cost of .75 kilogram of cheese at the price of $6.40 per kilogram?

Respuesta :

helpmeplzandty
helpmeplzandty helpmeplzandty
  • 01-02-2019
is there multiple choice answers if so i would be glad to help
Answer Link

Otras preguntas

jamie can ride her bike 3 times as fast as Michelle can jog. if jamie rides her bike at a rate of 12 miles per hour, how fast can Michelle jog.​
I need ideas for a compare and contrast essay
When do we typically become aware that we are forming an impression of another person? when we are under stress. when the information we typically rely on is
Can someone use Federalism in a sentence please
What,according to Douglass, is wrong with 1850s America
Which situation would most likely increase the carrying capacity for humans in a certain region
Explain why the statement "The speed of light is 300 million m/s" is not always correct.
Help. How do you multiply polynomials
Which graph represents the equation y=1/3x-4
PLEASE PLEASE HELP!! The grange movement A. Sought to raise wages for urban laborers. B. Brought farmers together to deal with agricultural economic and politic