jace2348
jace2348 jace2348
  • 13-01-2019
  • Mathematics
contestada

I’m struggling with my homework someone help me please

Im struggling with my homework someone help me please class=

Respuesta :

Green1175
Green1175 Green1175
  • 13-01-2019

Answer:

C

Step-by-step explanation:

$398/4= $99.50 Unit Price

x=pairs of sunglasses

C=Cost

Cost=99.50x4=$398

Answer Link

Otras preguntas

Juanita is deciding whether to buy a dress that she wants, as well as where to buy it. Three stores carry the same dress, but it is more convenient for Juanita
x3+ 8a3+12527a3+125b3porfa lo nesecito para hoy ​
Will Mark Brainlest Help Please Please​
*PLEASE HELP ME ILL GIVE BRAINLIST IF CORRECT*Noah is playing a game where he must spin two wheels, each with 9 equal slices. There are 3 red slices, 3 green sl
If you have 8 package of salt.You tear two packages of salt.You pour two packages of salt in container.You use two packages of salt in dishes.now how many salt
Are there any kind of movies you dislike?
The English t, d, and k are.... A. nasals B. stops C. fricatives D. approximants
the kids climbed......the monkeys bars . ​
A region c B region d C region a D region b
Describe the uric acid cycle