jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following elements will tend to form an anion? A. Aluminum B. Beryllium C. Copper D. Silicon E. All of the Above
Which of the following characteristics describe COVALENT BONDS! * 2 points A transfer of electrons from one atom to another A pair of valence electrons are shar
most of the atp in cellular respiration is generated by
7 help! ------------
whats 9,500 divided by 1500?
#3 pls????????????????
A rug is to fit in a room so that a border of even width is left on all four sides. If the room is 23 feet by 25 feet and the area of the rug is 288 square feet
c. What happened to him as a result of the 95 Theses
in the united states and canada, refined wheat flour is enriched with several nutrients. of the following options, click to select the four b vitamins that are
Many factors contribute to the incontinence that is common among the elderly. A major factor is increased: