lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

Which graph represents the function f(x) = x2 − 2x − 8?
Which statement is true about meiosis? A) Meiosis is a process that duplicates and divides the nuclear contents only. B) Meiosis produces two daughter cells tha
Which elements are most helpful in visualizing the information discussed in informational texts? the title audio recordings photographs and diagr
What is the 47 ronin
Compute the permutations and combinations. 6 P 4 A) 15 B) 30 C) 360
Which Amendment to the Constitution abolished slavery?
What is the solution to 3/4 a> -16? A. a> -21 1/3 B. a< -21 1/3 C. a> 21 1/3 D. a< 21 1/3
The circulatory route through a lymphoid tissue for both immature b cells and mature b cells that do not encounter specific antigen is
Hen calculating simple interest what must you do if you want to invest for months instead of years?
Read the following excerpt from an argumentative essay. Answer the question that follows: Critics might say that smart phones in the classroom cause too many di