kimmykbaby kimmykbaby
  • 11-12-2018
  • Mathematics
contestada

you can buy 8 apples for $4 how many can you buy for $10

Respuesta :

burkes01
burkes01 burkes01
  • 12-12-2018

Answer: 20 apples, because if you say 8 apples=$4, then that means 2 apples =$1, so $10=20 apples


Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

The Seneca falls convention of 1848 is often viewed as the beginning of the
How do I solve c squared - c -90=0
Which of the following contributed to the decline of Muslim rule on the Iberian Peninsula? internal problems unification among Islam in Northern Africa and Wes
Laura found 12 shells on a trip to the beach. these seashells represent 1/4 of the shells in her whole collection. how many shells does Laura have in her whole
why are expressions 3(y-2)+2(y-2) and 5(y-2) equivalent
4. How might living under anarchy be desirable, compared to other forms of government with more power? How might it be bad? (4 points)
Any question 1-4 please help me
If you see an advertisement for a 3TB portable drive, this is most likely a reference to the device having a capacity of three
How did its location affect china and japan??
Solve the inequality. –5x – 7 < 28