kaliebeckp8vqrs kaliebeckp8vqrs
  • 02-12-2018
  • Mathematics
contestada

for a coloring activity, Mr. Smith needs 15 boxes of crayons for 25 students. how many boxes does Mrs. Jones need for 30 students?

Respuesta :

schoolhelper32 schoolhelper32
  • 02-12-2018
18 boxes of crayons for 30 students
Answer Link

Otras preguntas

please help. The figure below is a triangle with three unknown angles.
It cost Layla $4.70 to send 47 text. How many text did she send if she spent $15.10?
Determine the area of the composite figure to the nearest whole number. o 139 in² • 414 in² 10 in. 10 in. • 179 in² • 100 in²
The temperature, F, in degrees Fahrenheit, after t hours of a roast put into an oven is given by the equation F=325-185e^-0.4t. What was the temperature of the
The helps identify the field. A.primary key B. field name C. data type D.none of the above
What is an example of Boolean value
A 7-gallon jug of water costs $22.40. What is the price per pint?
Find the complete predicate and the simple predicate in the sentence. All of the members have been properly notified of the meeting. complete predicate:
Brrrrreeejejennendiioo.
What are Monsoon forests?