Halleyx
Halleyx Halleyx
  • 15-11-2018
  • Mathematics
contestada

HELP ASAP PLSS
will mark brainliest

HELP ASAP PLSS will mark brainliest class=

Respuesta :

brucedeluxegd
brucedeluxegd brucedeluxegd
  • 15-11-2018

To find the price for an individual bracket, divide the price of the group of brackets by the number of brackets.

5.92/8 at the hardware store

9.23/13 at the flea market

Hardware store: 0.74 per bracket

Flea market: 0.71 per bracket

The flea market has the better deal by 3 cents.

Answer Link

Otras preguntas

Help I will give point s
Provide an excerpt from a text and evaluate and explain how the Authors word choice and use syntax contribute to the texts overall meaning and tone
(3√2+4)(√2−1)=_____+√2 help lol
What will you be able to experience while watching a video including Dr. Dowell that you cannot experience by reading an interview A The ability to find out wh
Part of the population of 5,250 elk at a wildlife preserve is infected with a parasite. A random sample of 50 elk shows that 11 of them are infected. How many e
Label the net by defining each variable a=_cm b=_cm c=_cm d=_cm
6th grade math! Help me please :)
30 POINTS To operate the large plantations many southerners had _____ 1. slaves 2. machinery 3.hired hands
Step 2: Write an equation to describe the situation using the variable defined in Step 1. (2 points)
What are the steps in the process of amending the US Constitution? PLSSS ANSWER ASAP!!!