AlexisSchafer4319 AlexisSchafer4319
  • 15-11-2018
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale 5 for 3.15 at this rate what is the cost of one apple

Respuesta :

cristianmelgar
cristianmelgar cristianmelgar
  • 15-11-2018

Th cost of one apple would be, .63 :D

Answer Link

Otras preguntas

Best answer will get brainlyest. Which statement about a longitudinal study is true? A. Study subjects are observed or measured just once.
Yolanda le pregunta a ud. Como ir desde el palacio de bellas artes a la catedral metropolitana. Como le contesta ud?
After what battle were the Germans faced with an invasion of their own country?
Who is an art critic
What is Greek Drama?
30 Points!! Best answer gets brainliest! DO NOT copy & paste from different sites or will be reported! How do plate tectonics explain the formation of meta
ABC Corporation offered a four-for-one stock split. The number of outstanding shares before the split was 15,000, and the par value was $20 per share. After the
Describe how ocean basin shrinking takes place at convergent boundaries. Give an example of this process. Already found the answer but be free to answer if you
The health of a pigeon guillemot bird is similar to the overall health of he sea where they live True or false ?
How to use a hundredths grid to show that the sum of 2.4 and 1.2 is 3.6