wilsonlacovia wilsonlacovia
  • 14-11-2018
  • Mathematics
contestada

Three pounds of fish cost 14.97 what is the unit price

Respuesta :

cgrodner1 cgrodner1
  • 14-11-2018

The unit price is $4.99 per lb.

Answer Link

Otras preguntas

why was swift criticized for the ideas satirized in gulliver's travels? a. because he wrote so harshly about human failings and weaknesses  b. because he enter
Why did Caesar's rivals feel they had to kill him?
4. How does the text describe most previous scientific research in the field of psychology
What is the most popular example of specialized software for managing​ projects?.
What is one impact the Bantu speaking people had on Africa? -answer fast pls-
4 A chemist encounters an unknown metal. They drop the metal into a graduated cylinder containing water, and find the volume change is 6.1 mL. If the metal weig
considering the equation for the oxidation of glucose, the cell must have a constant supply of carbon dioxide for this reaction to occur. group starts
The stages of a story help an audience to understand events, make predictions, and identify where they are in their reading O True O False
Willorie is wondering if she could predict how much money she makes per day and she remembers: "Oh yeah, this is a cyclical Trig function!" The equation model i
Which of the following is a typical characteristic of a traditional economy? A central authority makes government decisions. Economic activities are decided by