sapphirewolf123210 sapphirewolf123210
  • 14-11-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for $32.05 to 15 gallons

Respuesta :

datgamer13
datgamer13 datgamer13
  • 14-11-2018

To figure this out, just divide 32.05 / 15.

32.05 / 15 ≈ 2.1367

So, the rate for dollars per gallon is about 2.1367!

Answer Link
chloejoy418
chloejoy418 chloejoy418
  • 14-11-2018

$32.05 / 15g = 2.136

$2.14 per gallon

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate the expression.
Can someone help me please
A student notices that an inflated balloon gets larger when it is warmed by a lamp. Why did the balloon get larger?
LOTS OF PTS AND BRAINLIEST TO CORRECT ANSWERS! 1) Solve for x. (Attachment Below in Pic 1) 2) Find EF. (Attachment Below in Pic 2) 3) Solve for x. (Attachment B
Write an informal essay in 4-5 paragraphs that describe how you define success, including the points listed below. The essay should synthesize the ideas you exp
Question There are 10 books on a shelf, of which 4 are paperbacks and 6 are hardbacks. How many possible selections of 5 books from the shelf contain at least o
so many people ___to their work,but my father____A)go/don't B)goes/doesn't c)go/doesn't ​
A local farmer breeds only her best cows, especially those that put out more milk. what process is the dairy farmer using to het a desired trait in offspring ?
Which of the following is a reason why the progressives were unable to reach all of their goals?
12 divided by 479, make sure to show your work. x+7=2x Please Solve