janessa0804
janessa0804 janessa0804
  • 14-11-2018
  • Mathematics
contestada

give me three examples of unit rates that whould be used to detemean the price of something


HURRY PLZZZZZZZZZZZ

Respuesta :

19pgalgano1 19pgalgano1
  • 14-11-2018

$1 for one apple, $10 for one shirt, $500 for a phone

Answer Link

Otras preguntas

a=h(b+c) solve for c
Debra has 2/3 of a pound of loose green tea leaves. If she wants to keep one-half if the tea at home and the other half at work, what fraction of a pound will s
Which word in the sentence is the predicate nominative? Houston is the largest city in the state of Texas. a. city b. state c. Houston d. Texas
Which is the chemical name of the product formed when copper reacts with gas in air?
Show how to solve the problem 378x6 using place value with regrouping. Explain how you knew when to regroup.
If you deposit $800 in a savings account that earns simple interest at a pate of 1.5% per year, how much interest will you have earned after 5 years?
Which of the following measures will help avoid undue eyestrain? reading with adequate light watching television from as far away as possible taking breaks when
The most diverse colonies were ______________. the southern colonies the backcountry the New England colonies the middle colonies none of these
The most diverse colonies were ______________. the southern colonies the backcountry the New England colonies the middle colonies none of these
Leah has some lessons stan's driving school. The total cost of the lessons is £305.50