dramaticvicky6401 dramaticvicky6401
  • 14-11-2018
  • Mathematics
contestada

It costs $12 to place 8 lines of copy in a local advertising circular . What is the unit rate per line

Respuesta :

zielke
zielke zielke
  • 14-11-2018
About $1.5 per line
Answer Link

Otras preguntas

in this image of a volcano, which letter represents lava​
Osmosis is the movement of what molecule​
The surface area of ​​the block is​
Please answer with steps |-10k+7| ------------- =4 3
what is a good topic for a four part introduction ?? pls helppp
Which of the lines below has a slope of zero? A. Line A B. Line B C. Line C D. Line D
lesson 5 researching economics
You and your friend have a bet. If you roll a standard six-sided die and get a 4 and then roll it again and get a 6, she will give you $100. You must roll a 4 a
Why is having your life figured out in your twenties overrated?
what role did foreign powers play in the aftermath of egypt’s industrial collapse? how did these global forces impact egyptian society?