brodtfamily4
brodtfamily4 brodtfamily4
  • 02-11-2018
  • Mathematics
contestada

20 POINTS! ANSWER QUICK! GOOD LUCK! LAST OF THE DAY! :) (EASY)

Rachel bought 2 pounds of apples and 3 pounds of peaches for a cost of $10.45. The apples and peaches cost the same amount per pound. What was the unit rate?

Respuesta :

bubble1447
bubble1447 bubble1447
  • 02-11-2018
it would be 2.09 dollars per pound of fruit
Answer Link

Otras preguntas

Need help with number 3 8/t; t = 4
In what part of the Plot does the author describe the setting? A. Exposition B. Falling Action C. Rising Action
Which element of art is seen in drawing of a cube that demonstrates depth through shading, contour lines, or highlights? Texture Shape Space Form
Tyrone wants to know more about the work to get voting rights for Native Americans. He should look​
Pls helpppp on this question
Which force controls the size of an atomic nucleus? 1electromagnetic force 2weak nuclear force 3strong nuclear force 4gravitational force
who are our ancestors​
find x. thank you !!
How carrying capacity can be controlled
The antitoxin was heated to 90ºF before it was given to patients. It was 58º colder when it arrived in Nome. What temperature was that?