daysha1646
daysha1646 daysha1646
  • 01-11-2018
  • Mathematics
contestada

Raphael went to the store and bought212 pounds of chicken for $9.00. What was the cost per pound of the chicken? Round your answer to the nearest cent, if necessary.

Respuesta :

jessica264
jessica264 jessica264
  • 01-11-2018

23.50

divide 212 / 9

Answer Link

Otras preguntas

Reduced fat means a food has 50% fewer calories than its normal counterpart True or false?
this web sight sucks if it thinks im paying $14 for a couple of answers lol
When your decision is to fail to reject the null hypothesis but in reality it is false (e.g., there actually is a difference between groups), you are making a _
Rain occurs when humidity is ___________.
A gumball machine contains 230 gumballs of 5 different colors: 64 red, 22 blue, 32 orange, 26 green, and the rest white. The machine dispenser randomly selects
What was the north's plan for winning the civil war?
find the mean of the data. give your answer in decimal form
determine the slope of y=3x^2-8 at (x,y)
Please help! Geometry.
Find the limit of the function algebraically. limit as x approaches negative nine of quantity x squared minus eighty one divided by quantity x plus nine.