acoverupoze5th
acoverupoze5th acoverupoze5th
  • 01-11-2018
  • Mathematics
contestada

kalani bought 2.5 pounds oranges for $1.58 per pound.how much did kalani spend on oranges ?

Respuesta :

ZDerpKnightJr
ZDerpKnightJr ZDerpKnightJr
  • 01-11-2018

To find the answer for this simply multiply 2.5 by 1.58

2.5 x 1.58= 3.95

So Kalani spent a total of $3.95 on oranges!

Answer Link
gxwang2025 gxwang2025
  • 01-11-2018

2.5*1.58/lbs=$3.95

She bought 2.5 lbs and 1.58/lbs

2.5*1.58=$3.95

Answer Link

Otras preguntas

10+3(2xz+3y)2xz what's the answer.
how did supporters view the storming of the bastille
Why do people go on pilgremages?
PROJECT DUE twomarrow  who is the leader of the NAZI SOVIET PACT
Why did the vinegar erupt when I put the baking soda ?
DO you know a animal with the name that starts with the letter n?
Why do people go on pilgremages?
when andrew johnson was in the office were there any wars going on? if so,wich one?
What are some countries ruled by an ergatocracy?
Where is the moon's gravitational pull the strongest?