tamaragip8333 tamaragip8333
  • 15-10-2018
  • Mathematics
contestada

6 ears of corn is $1.80. What's the cost for one ear?

Respuesta :

kileynicolee kileynicolee
  • 15-10-2018

each one is 0.3 cents

Answer Link

Otras preguntas

Arizona has a bicameral legislative structure.
HURRRRRRRRRRY!!!! IF FIRST AND CORRECT AND ON TIME WILL GIVE 30 POINTS AND BRAINLIEST!!!! Saint Patrick’s accomplishments in Ireland are known because _________
The word root of unfriendly is OA. end OB. friend O C. unfriend OD. friendly
Choose the sentence that BEST completes the paragraph. Did you know that dandellons were brought to colonial America by European settlers who grew them for food
Write the equation using function notation f(x). then find f(0) 2x^2 - 3y = 6
A rope is broken up into 3 pieces. The first piece is three times bigger than the second piece and the third piece is eight feet more than the first piece. How
What is the range of the function? -2 3 3 9 00 4 12 2 A. (3, 9, 12) B. (-2, 2, 3, 4) C. {3} OD. (-2, 2, 3, 4, 9, 12)
which expression is equivalent to 354x + 332, If x=0?
What things should you consider when setting up a checking or savings account with a financial institution?
There are 230 calories in a 48 gram packet of M&M's. How many calories are in a 33.6 gram bag? ​